BLOG2019-10-06T16:46:11+00:00

HABERLER / BLOG

Güncel Konularda yayımlanan haberlerimizle Sizlere Destek Sunuyoruz.

GÜNCEL HABERLER VE KONULAR

Apvizyon

Dokunmatik ihtiyaçlarınız için Optik imaj teknolojisi Stoklarımızda

December 11th, 2019|

Modüllerimiz 2 veya 4 kameralı  çok noktalı dokunmatik çözümler sunar. Tamamen yeni entegrasyon tasarım !! Kompakt yapı ve çekici görünüm !! Çok kullanıcılı yazma !! On noktalı dokunuş !! Yüksek ışığa dayanıklı !!         Modüler Sistem   Kolay Montaj Yüksek hassasiyet.  

Faz1 Akıllı Tahta Uyumlu Yeni Ops Cihazı

November 29th, 2019|

Daha hızlı, Daha Fonksiyonel, Müstakil Çalışabilir APVI OPS-6200i5     I5 6.nesil  işlemci 4GB DDR4 RAM 120GB HP SSD 4K HDMI OPS soket uyumlu Faz1 ve Faz2 akıllı tahtaya uyar 4K ekran Çıkışı Kendinden DC güç girişi ve HDMI çıkışı sayesinde tahta olmadan çalıştırabilme USB2.0 ve USB3.0 Portlar VGA ve SES Çıkış Portu WIFI çift anten VGA Çıkışı   irtibat: 0 532 588 13 10

Faz2 Akıllı Tahta USB kırılması

October 19th, 2019|

Faz2 akıllı tahtalarda usb3.0 kullanılmış. Mavi soketlerden anlaşılabilir. Aynı zamanda bu soket anakarttan ayrılabilen bir bord şeklinde. Değişimi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. USB soketleri Uygun teknoloji ile sökülür ve yenisi takılır. USB Soketleri değiştirildiği anlaşılamayacak  kadar özen gösterilerek değişim sağlanır. . Anakart kesinlikle zarar görmez. Bakır yollar kalkmaz.

FAZ1 AKILLI TAHTA DOKUNMATİK SORUNLARI

October 16th, 2019|

Faz1 Akıllı Tahtalarda Dokunmatik Sorunları yazılımsal veya Donanımsal olabiliyor. Öncelikle Dokunmatik sürücülerinin doğru olarak yüklenip yüklenmediğine bakınız. Sonra panelin sol ve sağ üst köşelerinde bulunan kameraların kırmızı ışık verip vermediğini kontrol ediniz. Eğer ışık vermiyorsa  tahtayı indirip arka kapağı açmak gerekecek. Arka kapağı açınca iki adet kamera kartı var bu kartın biri diğerine bağlı . Bir tanesi de usb arabirimi ile OPS I/O kartına gidiyor Buradaki usb bağlantılarını kontrol etmekde fayda var. Geriye kameraların bozuk olma ihtimali , kamera kartlarının bozuk olması , OPS I/O kartının bozuk olması  ve nihyetinde OPS donanımında bir sorun olması kalıyor. Çalışırken emniyet tedbirlerini almanızı hatırlatır kolaylıklar dilerim.    

OPSDOCK

October 6th, 2019|

Akıllı Tahtalarda bulunan bilgisayarlar OPS denilen özel bir arabirim ile güç besleme ve sinyal bağlantısını kurar. Bu cihazları tahta olmadan çalıştırmak için OPS interface kartı veya OPSDOCK kullanmak gerekli. Bu ihtiyacınızı karşılamak için lütfen iletişim kurunuz.

DM91A

October 6th, 2019|

Elektronik onarımıyla uğraşan arkadaşlarımızın en büyük sıkıntılarından biri de düzgün bir ölçü aleti ihtiyacıdır. Mestek Firmasının üretmiş olduğu DM91A modeli ihtiyacınızı ekonomik olarak karşılıyor. Yaklaşık 100-120 Tl Civarında olan bu aletle bir çok işinizi görebilirsiniz. En göze çarpan özelliklerinden biri NCV temassız gerilim algılama , kondansatör ölçümü ve  TRUE RMS ölçme. DM91A İnceleme